List przed drugą turą

Szanowni Mieszkańcy,

dnia 30 listopada spotkamy się ponownie przy urnach wyborczych, aby zadecydować, dokąd zmierzać ma Gmina Kartuzy. Nasze decyzje, jako mieszkańców Gminy Kartuz, mają więc olbrzymie znaczenie. To od nas zależy przyszłość nasza i naszych dzieci.
Tak jak Państwo doceniam wartość, jaką stanowi szczęśliwa rodzina. Chcę, aby mogła żyć w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu. Chcę widzieć zadowolonych mieszkańców Gminy Kartuzy z pracą i godnymi zarobkami. Chcę patrzeć na szczęśliwych seniorów, których życie nie ogranicza się do samotności w czterech ścianach. Chcę oglądać roześmiane i bezpiecznie bawiące się dzieci. Takiej gminy pragnę. A Państwo?

Przed gospodarzem tej gminy stoi wiele wyzwań. Mierzyłam się z nimi przez ostatnie lata. I wiem, jak wiele trzeba jeszcze zrobić. Muszą przecież powstać kolejne sieci wodno-kanalizacyjnej zwłaszcza na terenach wiejskich, a także drogi, oświetlenie uliczne i przejścia dla pieszych, które poprawią nasze wspólne bezpieczeństwo. Chcę, by każdy z nas mógł zawsze bezpiecznie wracać do domu, aby spędzić czas z dziećmi, które się rozwijają, w których edukację gmina inwestuje. Wiem, skąd i jak pozyskać na to środki finansowe.

Przed Gminą Kartuzy stoi wielka szansa na rozwój. Musimy jednak być otwarci na nowych przedsiębiorców, którzy zapewnią nam i naszym dzieciom miejsca pracy. Ale też w dalszym ciągu powinniśmy poprawiać jakość usług służb miejskich i urzędu. Nie chcę, by mieszkaniec był petentem, a klientem, na którego czeka profesjonalna obsługa. Jako burmistrz Gminy Kartuzy wiem, że nasz urząd jest w stanie tak działać.

Wszyscy potrzebujemy rozwiązań, które pozwolą starszym mieszkańcom oraz rodzinom wielodzietnym w trudnej sytuacji finansowej skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarza specjalisty oraz doradcy prawnego. Potrzebujemy działań, które wykorzystają potencjał kartuskich jezior. Chcemy by Gminę Kartuzy postrzegano jako miejsce wyjątkowe, a ich mieszkańców jako pracowitych i uczciwych. Ja w to wierzę. Szanowni Państwo, w ciągu ostatnich lat nasza gmina zmieniła się nie do poznania. Nie słowa, a czyny świadczą o nas. Nowe drogi, wyremontowane chodniki i szkoły. Ja to widzę i zapewne Państwo także. Ale wiem, że można więcej, szybciej, lepiej. Proszę państwa o głosy. Dobre decyzje pozwolą nam wszystkim być dumnymi z Gminy, w której mieszkamy. To wszystko jest w naszych rękach.

Inwestycje

    Jestem zadowolona z realizacji zadań, które zostały przyjęte przez radnych do planu inwestycyjnego. Systematyczność, konsekwencja w działaniu i skuteczność pozwoliły zrealizować dużo różnego rodzaju inwestycji, remontów czy też kontynuowanie programu rozwoju sportu poprzez budowę bazy oraz współfinansując wiele projektów realizowanych przez UKS. Poprawa bazy oświatowej i wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne nie ma sobie równych. Jesteśmy pod tym względem największym w powiecie kartuskim beneficjentem środków z EFS.

Mirosława Lehman

Mirosława Lehman Urodziła się w Kartuzach w 1963 r. Absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

W wieku 29 lat w wyniku konkursu wybrana została na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej w Kartuzach, którą zarządzała do 2000 r. W tym czasie podejmowała wiele cennych inicjatyw na rzecz rozwoju tej instytucji. Za swoje działania na rzecz rozwoju kultury i czytelnictwa została kilkakrotnie nagrodzona m.in. nagrodą Ministra Kultury i Sztuki.


przeczytaj biografię
Materiał wyborczy KWW Mirka Lehman.